چهارشنبه, 2 مهر 1399
  • ساعت : ۹:۲۶:۴۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ 
معاون و بهره برداری آبفای استان عنوان کرد
افزایش محسوس مصرف آب شرب در ایام خانه تكانی/ضرورت مصرف بهینه آب توسط شهروندان

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد طهمورث گودرزی  با بیان این‌که مصارف خانگی آب شرب در ماه‌ پایانی سال افزایش می‌یابد، در ادامه اظهار کرد: انجام خانه‌تکانی باعث افزایش مصرف آب می‌شود.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد  افزود: افزایش میزان مصرف آب در ایام خانه‌تکانی باعث افت فشار و کمبود آب در برخی مناطق شهری می‌شود.

وی  خاطرنشان کرد: از همین‌رو ضروری است مشترکین  برای جلوگیری از افت فشار آب و هدررفت آن  هنگام خانه‌تکانی در مصرف صحیح و اصولی این کالای با ارزش دقت بیشتری داشته باشند.

گودرزی  میانگین مصرف آب توسط مشترکین آبفای شهری را بیش از 180 لیتر در شبانه‌روز دانست و تصریح کرد: این میزان مصرف روزهای پایان سال و هنگان خانه‌تکانی به صورت محسوسی افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آب هنگام خانه‌تکانی  ادامه داد: رسانه‌ها  با اطلاع‌رسانی در این ارتباط می‌توانند زمینه همکاری شهروندان را در مصرف بهینه آب فراهم آورند.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اصلاح برخی روش‌های نادرست مصرف آب از هدر رفت آب تا حدود زیادی جلوگیری خواهد شد.

گودرزی  یادآور شد: با وجود مصرف زیاد آب در ایام پایانی سال، شرکت آبفای استان تدابیر لازم را برای به حداقل رساندن نوسان و افت فشار آب به کار خواهد بست.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.9.0
    V5.3.9.0