چهارشنبه, 2 مهر 1399
  • ساعت : ۷:۵۰:۳۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ 
مدیر کنترل کیفیت آبفا کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد
انجام 12 هزار مورد كلرزنی تاسیسات و مخازن آب شهرهای كهگیلویه و بویراحمد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد فرهاد صداقت  با برشمردن وظایف حوزه کنترل و کیفیت آب و فاضلاب شهری استان اظهار کرد: مدیریت کنترل کیفیت و بهداشت آب شرب مخازن و منابع آب و بروزرسانی تجهیزات و روش‌های آزمایش و نمونه‌برداری از مهم‌ترین وظایف این حوزه است.

مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد افزود: در 7ماه گذشته بیش از 1400 آزمایش فیزیکی شیمیایی از منابع و مخازن تامین آب شهرهای استان صورت گرفت.

وی با بیان اینکه در همین مدت بیش از 600 مورد آزمایش باکتریولوژی از منابع و مخازن تامین آب انجام شد، تصریح کرد: این آزمایش نیز به تناوب و متناسب با میزان جمعیت تحت پوشش مخازن و منابع آب انجام می‌گیرد.

مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آبفای شهری استان با بیان اینکه در 6 ماهه اخیر بیش از 12 هزار مورد آزمون کلرسنجی از مخازن صورت گرفته است، عنوان کرد: 24 سامانه کلرزنی در سطح استان داریم که به‌صورت اتوماتیک کار کلرزنی مخازن را انجام می‌دهند.

صداقت یادآور شد: نمونه‌برداری و آزمایش منابع آب شهرهای استان به صورت مداوم و بر اساس استانداردهای ملی و بین‌المللی در آزمایشگاه شیمیایی فیزیکی آبفای استان و سه آزمایشگاه میکروبی در شهرهای یاسوج، دهدشت و گچساران صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: کار کنترل کیفیت و پایش خروجی تصفیه‌خانه‌های شهرهای یاسوج، دهدشت و گچساران نیز به صورت هفتگی انجام می‌گیرد.

مدیر کنترل کیفیت و بهداشت آبفای شهری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نمونه‌برداری از خروجی تصفیه‌خانه‌ها بر اساس شاخص‌های معین انجام می‌گیرد، بیان کرد: یکی از برنامه‌های اصلی پیش روی آبفای شهری تجهیز آزمایشگاه‌های تصفیه‌خانه‌های شهر دهدشت و گچساران است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.9.0
    V5.3.9.0