چهارشنبه, 18 تير 1399
  • ساعت : ۱۷:۲:۴۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ 
پاسخ آب و فاضلاب به گزارش تسنیم؛
قطعی برق دلیل قطعی مكرر آب در دهدشت است

گزارشی با عنوان « قطعی مکرر آب در دهدشت؛ شهروندان ‌کلافه شده‌اند» 18 خردادماه بر روی خروجی خبرگزاری تسنیم قرار گرفت که با واکنش آب و فاضلاب شهری دهدشت روبه‌رو شد.

اخیرأ مطلبی در سایت خبرگزاری تسنیم مبنی بر "قطعی مکرر آب در دهدشت شهروندان را کلافه کرده " منتشر شده است که برخود لازم دانستیم در این خصوص جوابیه‌ای را جهت انتشار و آگاهی مردم شریف شهرستان کهگیلویه منتشر کنیم.

رسالت خبرنگار مطالبه‌گری عمومی و آگاهی‌بخشی مردم از مشکلات است و در این زمینه هیچ خرده‌ای برهیچ خبرنگاری نمی‌گیریم اما معتقد هستیم مشکلات باید به درستی مطالبه‌گری شوند.

آب‌ شرب شهرستان کهگیلویه و روستاهای اقماری در طول سال های اخیر یکی از ثابت ترین شهرستان های استان تاکنون بوده است و از این حیث همیشه سربلند بوده و با تمام توان توفیق خدمتگزاری مردم شریف شهرستان را برعهده داشتیم.

در روزهای اخیر به دلیل قطعی برق در شهر چرام شاهد قطعی جریان آب در سطح شهر دهدشت و روستاهای اطراف بودیم، باتوجه به اینکه ایستگاه های آبرسانی شهر دهدشت در شهر چرام واقع شده و آب شرب شهروندان از این طریق تامین می شود، اداره آب و فاضلاب شهری کهگیلویه در زمینه قطعی اخیر آب هیچ گونه تقصیری نداشته است.

سه روز پیش در شهر چرام چندین نوبت قطعی جریان برق را داشتیم و این قطعی برق خسارات زیادی به تأسیسات ما وارد کرده است، در این زمینه با رئیس شرکت توزیع نیروی برق هردو شهرستان کهگیلویه و چرام صحبت هایی داشتیم و از آنان درخواست کردیم در زمینه تامین برق ایستگاهای آب شرب همکاری بیشتری با ما داشته باشند.

روز گذشته نیز با تلاش چندساعته پرسنل آبفای شهری تاسیسات به‌طور کلی وارد مدار بهره برداری قرار گرفت و شب گذشته به‌همراه تعدادی از نیروهای آبفای شهری از اکثر مناطق شهر دهدشت بازدید کرده و شاهد آب پایدار و پرفشار در این مناطق بودیم.

امروز نیز تعدادی از کارشناسان آبفای شهری را به روستاهای اطراف فرستادیم و از اکثر روستاهای حومه غربی بازدید کردیم و بحمدلله درخصوص قطعی آب و یا کاهش فشار آب هیچ روستایی مشکل خاصی نداشته است.

در خبر منتشر شده یکی از شهروندان عنوان کرده بود که در منزل خود مخزن نگهداری و ذخیره آب نداریم و ناچار بودم از همسایه ها آب قرض بگیرم؛ در این خصوص باید گفت شهرستان کهگیلویه یک شهرستان گرمسیری است و وجود مخزن یک هزار لیتری برای ذخیره و نگهداری آب شرب یک امر ضروری است و لازم است و می طلبد که شهروندان در این خصوص توجه بیشتری داشته باشند تا در مواقع ضروری که قطعی آب در سطح شبکه رخ می‌دهد، دیگر برای تأمین آب خود مشکلی نداشته باشند.

سال گذشته که تمام شهرهای کشور و حتی استان کهگیلویه و بویراحمد دچار تنش آبی شده بودند، خوشبختانه شهرستان کهگیلویه و روستاهای اطراف برای تأمین آب شرب سالم مشکلی نداشتند و شهروندان با آسودگی خاطر روزهای گرم تابستان را پشت سر گذاشتند، امسال نیز برای تأمین آب شرب سالم تاکنون هیچگونه مشکلی نداشته ایم و از جریان آب پایداری در سطح منطقه برخوردار بوده و هستیم و امیدواریم که شهروندان گرامی با رعایت الگوهای مصرف با آرامش بیشتری روزهای گرم تابستان را سپری کنند.

در پایان ضمن تشکر از خبرگزاری تسنیم در خصوص پیگیری مشکلات، از تمامی خبرنگاران و زحمتکشان رسانه و سایت‌های خبری انتظار داریم در مواقع بحران بادقت هرچه تمام‌تر مشکلات را پایش کنند و امید به زندگی را در بین شهروندان زنده کنند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.9.0
    V5.3.9.0